SPECJALISTYCZNE
PORADNIE
AKTUALNOŚCI

CHORY
KRĘGOSŁUP
Pielęgniarstwo to powołanie, praca pielęgniarki wymaga oddania, cierpliwości i troski.
AKTUALNOŚCI LECZNICY
SPORT I MEDYCYNA...zapraszamy do przeczytania/posłuchania, wywiadu z naszym neuroortopedą, prof. Robertem Gasikiem przeprowadzonego na antenie Radia RMF FM.

"...Tak i przychodzi taki chłopiec, który doznał urazu, który jest źle prowadzony - przykro o tym mówić, ale jest źle prowadzony przez trenera, doznał jakiegoś urazu i ten uraz powoduje rozwój pewnych zmian patologicznych, np. w obrębie kręgosłupa, powodując uszkodzenie krążka międzykręgowego, uszkodzenie stawów kręgosłupa lub stawów innych, które jest niestety źle leczone, bo jest nadal namawiany, aby wykonywać jakąś aktywność. I w efekcie tego, mamy taką sytuację, że rozwija się choroba, którą już trudno zahamować. Może inaczej, rozwija się stan patologiczny, który przechodzi powoli w stan chorobowy, który trudno zahamować...

I to już zostaje do końca życia, jak rozumiem?

Tak, niestety tak..."

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-prof-robert-gasik-w-zimne-dni-musimy-pamietac-o-odpowiedniej,nId,1908169

Neurolog i ortopeda prof. Robert Gasik /Kamil Młodawski /RMF FM


"...Należy zwiększyć szanse Polaków na zdrowy kręgosłup..."

Jest nam miło poinformować Państwa, że rusza kampania społeczna ZDROWY KRĘGOSŁUP DLA POLSKI, której głównym inicjatorem jest, współpracujący z Lecznicą św. Łukasza, prof. Robert Gasik

Stale rośnie liczba osób zmagających się z problemami ze strony kręgosłupa. Siedzący tryb życia, nadwaga, lekceważone drobne kontuzje czy zachowania ryzykowne, powodujące trwałe uszkodzenia — to najczęstsze przyczyny prowadzące do poważnych schorzeń i urazów kręgosłupa. Aby temu przeciwdziałać, zainicjowano kampanię społeczną „Zdrowy kręgosłup dla Polski”. Powstała ona na podstawie wieloletniego doświadczenia prof. nadzw. dr. hab. n. med. Roberta Gasika w pracy z osobami ze schorzeniami narządu ruchu, który na co dzień kieruje Kliniką i Polikliniką Neuroortopedii i Neurologii oraz Kliniką Reumoortopedii Instytut Reumatologii w Warszawie.

 

Członkowie rady programowej kampanii i jej inicjatorzy zechcieli skorzystać z platformy dyskusyjnej „Pulsu Medycyny” Dialog dla Zdrowia, aby omówić skalę problemu oraz wyznaczyć najważniejsze kierunki działania. W spotkaniu, które odbyło się 23 czerwca w siedzibie redakcji, wzięli udział: prof. Robert Gasik, kierownik Kliniki i Polikliniki Neuroortopedii i Neurologii oraz Kliniki Reumoortopedii Instytut Reumatologii w Warszawie, prof. Maciej Tęsiorowski, prezydent Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, prof. Paweł Małdyk, konsultant krajowy w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, prof. Wojciech Kloc z Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, Dominika Tuzinek-Szynkowska, wiceprezes Fundacji na Rzecz Zdrowego Starzenia Się, dr Filip Raciborski, kierownik Zakładu Epidemiologii i Promocji Zdrowia Instytutu Reumatologii, Adam Linka, kierownik ds. relacji zewnętrznych Johnson & Johnson Medical Devices w Polsce, Marzena Kulis, dyrektor generalny Johnson & Johnson Medical Devices w Polsce, prof. Józefina Hrynkiewicz, socjolog, posłanka na Sejm RP, dr Lidia Gądek, specjalista medycyny rodzinnej, poseł na Sejm RP.
 

 


GENODIET COMPLETO, ultranowoczesne narzędzie diagnostyczne, już dostępne w Lecznicy św. Łukasza, możesz zbadać swoje geny i zadbać o swoją przyszłość. Wesprzyj organizm dietą zgodną z Twoim DNA, ciesz się zdrowiem młodością, idealną wagą, świetnym wyglądem i samopoczuciem!

To nieinwazyjne badanie (materiał genetyczny pobierany jest specjalną szpatułką z wewnętrznej strony policzka) da Ci unikatową wiedzę o predyspozycjach Twojego organizmu i prostą receptę na zdrowie.

Jeśli miewasz bóle głowy, zaparcia, spadki formy w ciągu dnia, puchniesz, masz obrzmiały brzuch, odczuwasz często zmęczenie, masz problemy ze skórą...

WYKONAJ TEST I DOWIEDZ SIĘ, GDZIE TKWI TEGO PRZYCZYNA

mgr Jadwiga Przybyłowska jako jedna z nielicznych specjalistów ds żywienia w Polsce wykonuje testy badające profil genetyczny organizmu odpowiadający za zdolność do metabolizowania tłuszczów i węglowodanów.